GO’peracija #014: laukinės palėdos pakeliui atgal į gamtą

Po ilgų metų skurdžios nelaisvės pirmą kartą suplasnoti sparnais, išgirsti gamtos garsus, pajusti gryną orą – tokias galimybes suteikėme šiems nuostabiems Lietuvos paukščiams. Dvi patelės, apžiūrėtos veterinarijos specialistų ir ornitologų, šiandiena yra mūsų globėjos Agnės priežiūroje.

Pelėdos, dar būdamos jaunikliai, pateko į netinkamų žmonių rankas, kurie, uždarę į stiklinį kelių metrų aptvarą “švietimo” tikslais joms atėmė bet kokią galimybę grįžti atgal į savo namus – gamtą.

Šiuo metu skubame joms pastatyti adaptacinį lauko voljerą, kuriame pelėdos galėtų atstatyti dėl skurdžių buvusių sąlygų esančią prastą sparnų būklę ir joms būtų suteikta reikalinga erdvė bei aplinka prisiminti savo gamtinius gebėjimus.

Voljero pamiškėje įrengimui (medžiagoms įsigyti) reikalingi 730 Eur. Siekiame jį įrengti dar šį mėnesį. Surinkus šią reikalingą sumą pelėdos būtų dar vienu žingsniu arčiau galimybės gyventi pagal savo rūšies biologinius poreikius, kurie joms ilgus metus buvo atimti.

2022-01-28 tęsinys:

Tai įvyko prieš Kalėdas. Mus ypatingai pradžiuginęs Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė 206 (Jonavos) kuopos karių atsiliepimas į pagalbos prašymą pastatyti globojamoms pelėdoms adaptacinį voljerą.

Esame sužavėti karių organizuotumu ir motyvacija padėti gyvūnams! Šalia savanoriškos tarnybos Lietuvos apsaugai, septyni kariai, dirbdami laisvu laiku savaitgaliais, skyrė net po 30 valandų voljerui pastatyti.
Nuoširdžiai dėkojame visiems už finansinę pagalbą, kurios dėka galėjome supirkti visas reikalingas priemones, kariams už skirtą laiką darbui, Dariui – už padovanotus inkilus pelėdoms. Kviečiame visus pasidžiaugti naujais pelėdų – Viktorijos ir Džiuljetos namais.
Viskas įmanoma kai tampame komanda!

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje