Vipas tolesnei globai išvežtas į rezervatą Vokietijoje

Prieš beveik savaitę iš Nikolajaus Zobovo paimta ir į Lietuvos zoologijos sodą išvežta cirko meška Vipas tolesnei globai šiandien buvo sėkmingai išgabenta į Vokietijoje esantį meškų rezervatą. Planuojama, kad „Gnadenhof für Bären“ rezervatą Vipas pasieks birželio 19 dienos vakare.

Meškos pervežimui nevyriausybinė Gyvūnų apsaugos ir teisiu organizacija (GATO) pasitelkė tarptautinius partnerius. Į Lietuvą išvakarėse atvyko du vairuotojai su specialiu transportu ir trys veterinarijos gydytojai, kurie pasirūpino, kad Vipas būtų paruoštas saugiai kelionei.

 

GATO vadovės Brigitos Kymantaitės teigimu, daugybę metų cirko pasirodymams naudotas Vipas buvo priverstas gyventi vos kelių kvadratinių metrų metaliniame transportavimo narve vilkiko priekaboje. „Todėl jaučiame didelį palengvėjimą pagaliau išleidę Vipą į naujus, jo rūšiai tinkamus namus. Ankstesnis etapas pagaliau baigtas. Dabar Vipo laukia daug žalumos, miško plotai, tvenkinys, meškai tinkamas maistas ir reikalinga specialistų priežiūra“, – sakė ji.

Pirmąsias 4-6 savaites „Gnadenhof für Bären“ rezervate Vipas gyvens individualioje patalpoje. Tuo metu veterinarijos gydytojai atliks išsamią jo veterinarinę apžiūrą, o prižiūrėtojai stebės meškos elgesį ir atidžiai vertins Vipui reikalingus socializacijos etapus.

Rezervato specialistai sieks, kad Vipas palaipsniui prisitaikytų prie naujos aplinkos, išmoktų naudotis tvenkiniu ir nutrauktų išmoktą stereotipinį elgesį – gyvūno psichikos sutrikimą, atsiradusį dėl skurdžių ankstesnio gyvenimo aplinkybių.

Stebint gyvūną bus nuspręsta, su kuriomis rezervate jau gyvenančiomis meškomis jį būtų saugu supažindinti. Atlikus visus reikalingus vertinimus Vipas bus perkeltas į didelį aptvertą miškingą plotą, kuriame yra specialūs urvai žiemos miegui, vandens telkiniai.

Rezervate, į kurį šiuo metu keliauja Vipas, jau penkerius gyvena meškutė Laima, taip pat atvežta iš Lietuvos. Ją iš skurdaus narvo, kur ji buvo laikoma kaip lankytojų traukos objektas prie viešbučio “Gamtos perlas” Karklėje, GATO kartu su tarptautiniais partneriais perkėlė 2014 metais.

Vipas yra jau 6-oji meška, kurią GATO su tarptautiniais partneriais iš skurdžių sąlygų Lietuvoje perkelia į rezervatus Europoje. Nepaisant šių pastangų, Lietuvoje vis dar yra vietų, kuriose meškos laikomos netinkamomis sąlygomis, pažeidžiant teisės aktus.

Europos rezervatuose nuolat trūkstant vietų, todėl GATO šių metų pradžioje pakvietė Aplinkos ministeriją bendradarbiauti ir įkurti meškų rezervatą Lietuvoje, kad institucijos turėtų galimybę kuo greičiau padėti kenčiantiems laukiniams gyvūnams, nelaukiant, kol atsiras vieta kitoje šalyje.

 

 

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje