Sukurta nauja svetainė palengvinanti gyvūnų ženklinimo ir registravimo procesą

Įsigaliojus privalomajam augintinių ženklinimui ir registravimui, gyvūnų gerovės ekspertai kartu sukūrė „Paženklink mane“ svetainę. Šiame internetiniame puslapyje augintinius – šunis, kates ir šeškus laikantys gyventojai galės pasitikrinti kur arčiausiai jų gyvenamosios vietos atliekama augintinio ženklinimo ir registravimo procedūra bei galės palyginti skirtingas kainas, pasirinkdami sau tinkamiausią variantą.

GATO, kartu su VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyva”, Žemės ūkio ministerija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba sukūrė naują internetinę svetainę – pazenklinkmane.lt. Šio puslapio paskirtis – edukuoti visuomenę apie augintinių ženklinimą ir registravimą bei padėti jiems rasti arčiausiai jų esančius šios paslaugos teikėjus už geriausią kainą.

„Kartu su gyvūnų gerovės ekspertais sukūrėme svetainę, kurioje augintinių savininkai galės ne tik paprasčiau rasti ženklinimo ir registravimo paslaugų teikėjus, bet ir dažniausiai užduodamus klausimus apie šią procedūrą ir statistiką apie tai, kiek nepaženklintų gyvūnų yra Lietuvos prieglaudose, – teigė GATO vadovė Brigita Kymantaitė. – Gyvūnų gerovės organizacijoms labai svarbu, kad augintinius turintys žmonės įvertintų šios procedūros svarbą ir tai, kokias naudas ji kuria: pasiklydę keturkojai greičiau grąžinami į tikruosius namus, lengviau rasti jų savininkus nutikus nelaimei”.

Pagal pavasarį įsigaliojusią Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą, visi šunys, katės bei šeškai privalo būti paženklinti mikroschemomis ir užregistruoti Valstybiniame gyvūnų augintinių registre. GATO, kartu su VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyva”, Žemės ūkio ministerija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo edukacinę kampaniją apie augintinių ženklinimą ir registravimą, siekiant informuoti visuomenę apie šios procedūros naudą ir terminus.

Pasak B. Kymantaitės, augintinių ženklinimas ir registravimas padeda užtikrinti didesnę savininkų atsakomybę bei kuria didesnę gerovę Lietuvoje laikomiems augintiniams.

Šiuo metu „Paženklink mane“ svetainėje augintinių savininkai gali rasti per 850 šios paslaugos teikėjų, įsikūrusių įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose. Tarp jų taip pat yra ir mobilių ženklinimo paslaugų teikėjų, kurie patys gali atvykti į savininko gyvenamąją vietą paženklinti jo augintinį. Tai – patogus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie neturi galimybės patys pristatyti savo keturkojo draugo pas ženklinimo ir registravimo specialistą.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje