Socialiai atsakingos įmonės stabdo paslaugų teikimą cirkams

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipiasi į Lietuvos įmones bei savivaldybes ir ragina nenuomoti erdvių bei neišduoti leidimų cirkų su laukiniais gyvūnais veikloms savo teritorijose.

Kaip ir kasmet, kartu su šiltuoju sezonu Lietuvoje prasideda iš kitų šalių atvykstančių cirkų su laukiniais gyvūnais gastrolės. Europos Sąjungoje jau 24 šalys draudžia arba taiko griežtus apribojimus laukinių gyvūnų naudojimui cirkų veikloje, tačiau Lietuvoje šis sprendimas – užstrigęs ir vis dar diskutuojamas politiniame lygmenyje.

Vienos populiariausių cirko apsistojimo vietų Lietuvoje – įvairūs žmonių susibūrimo taškai. Dažniausiai tai – dideli prekybos ir pramogų centrai ar parduotuvės, kurie cirko veiklai išnuomoja vietas savo teritorijose.

Komentuodama situaciją, LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė teigia, kad visuomenėje priimta manyti, jog pokyčius daryti gali tik valdžia. „Tačiau šiuo atveju sprendimo galią turi įmonės ir savivaldybės, kurios gali būti socialiai atsakingos ir nepritarti laukinių gyvūnų išnaudojimui neišduodamos leidimų tokio cirko veiklai“, – sakė B. Kymantaitė.

Neturėdami kur apsistoti, cirkai neturės galimybės gastroliuoti Lietuvoje. B. Kymantaitės teigimu, siekiant riboti laukinius gyvūnus naudojančių cirkų veiklą, toks įmonių ir savivaldybių sprendimas yra pats greičiausias ir efektyviausias bei reikalajantis mažiausiai finansinių resursų valstybei – mokesčių mokėtojams, kurie skiriami nuolatiniams cirko gyvūnų gerovės tikrinimas, jiems keliantis iš vienos vietos į kitą.

LGTAO taip pat dirba ir su politikais bei atsakingomis valstybinėmis institucijomis, kad cirkų su laukiniais gyvūnais veikla būtų uždrausta Lietuvoje. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad politiniai procesai trunka ilgai, LGTAO ragina Lietuvos savivaldybes ir įmones prisijungti prie iniciatyvos ir nenuomoti vietų bei neišduoti leidimų cirko veiklai su laukiniais gyvūnais savo teritorijose.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje