Seime – diskusijos dėl laukinės gyvūnijos išsaugojimo

Balandžio 24 d., pirmadienį, 10 val. Seimo K. Antanavičiaus salėje (III rūmai) Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Lietuvos laukinės gyvūnijos išsaugojimas: problemos, iššūkiai ir priemonės visuomenės švietimui“.

Kartu su gyvūnų apsaugos ir teisių organizacija (GATO) inicijuojamos diskusijos tikslas – suburti pagrindinius institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus aptarti dabartinę nykstančių rūšių situaciją Lietuvoje, iššūkius, su kuriais susiduriama, ir priemones, kurių galima imtis siekiant sumažinti grėsmes.

„Pasaulio mokslininkai teigia, kad išgyvename vieną didžiausių gyvūnų rūšių nykimą ir gyvybės praradimą per žmonijos istoriją. Pasaulio gamtos fondo duomenimis, nuo 1970-ųjų  jau praradome apie 68 proc. visų laukinių gyvūnų pasaulio mastu. Šios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos. Todėl inicijuoju diskusiją, kurios metu su atsakingomis institucijomis ir nevyriausybinio sektoriaus atstovais ieškosime efektyvių sprendimų, kaip saugoti nykstančias laukinių gyvūnų rūšis Lietuvoje“, – teigia I. Pakarklytė.

Anot Seimo narės, mūsų šalies žmonės nedaug žino apie Lietuvos laukinę gamtą, nykstančias rūšis: „Ką apie laukinius Lietuvos gyvūnus žino moksleiviai? Koks jų santykis su laukine gamta? Kaip kiekvienas galime puoselėti ir saugoti mūsų laukinę gyvūniją ir gamtos resursus? Neverta sakyti banalių dalykų, kad šiuolaikinis žmogus vis labiau tolsta nuo gamtos ir savo veikla naikina natūralias gyvūnų buveines. Tačiau verta ieškoti sprendimų, kaip saugoti nykstančias rūšis dabarties ir ateities kartoms.“

GATO vadovė Brigita Kymantaitė antrina, kad apie esamas problemas, susijusias su laukiniais gyvūnais, atsakingos valstybinės įstaigos Lietuvoje, deja, nutyli: „Nors Lietuva yra ratifikavusi Biologinės įvairovės konvenciją, kuri įpareigoja, pirmiausia, skirti dėmesį bei reikalingas priemones vietinei biologinei įvairovei išsaugoti, tačiau jokių realių veiksmų nėra. O jų nebuvimą siekiama pridengti ne tik biologinės įvairovės išsaugojimui nenaudinga, bet dar ir itin žalinga zoologijos sodų veikla.“

Diskusijoje „Lietuvos laukinės gyvūnijos išsaugojimas: problemos, iššūkiai ir priemonės visuomenės švietimui“ dalyvaus nevyriausybinių organizacijų, Aplinkos ministerijos, tyrimų centrų atstovai ir akademikai, kurie dalinsis naujausiomis įžvalgomis.

Diskusija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Diskusijos programa

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje