Pirmieji veterinarinės priežiūros projekto rezultatai

Nevyriausybinės Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (toliau – LGTAO) inicijuotas veterinarinės priežiūros projektas Lietuvos kaimuose įsibėgėja. Per pirmąjį mėnesį atlikta trečdalis suplanuotų veiklų – beveik 100 Krakių seniūnijos kaimuose laikomų šunų suteiktos svarbiausios veterinarinės procedūros. Iš viso per vasarą numatyta pasirūpinti net 300 keturkojų.

Lyginant su didžiaisiais miestais, regionuose veterinarinės priežiūros galimybės yra mažesnės dėl paslaugų nebuvimo, jų kainos arba specialistų trūkumo. Projekto dėka, LGTAO mobili veterinarinė klinika visą vasarą kaimuose laikomus šunis skiepys nuo pasiutligės, ženklins, suduos būtinus vaistus nuo išorės ir vidaus parazitų.

 

Į šį veterinarinių paslaugų paketą taip pat įeina patinų kastracija ir patelių sterilizacija – procedūros, kurių nauda džiaugiasi visi: gyvūnas, jo šeimininkas ir bendruomenė.

Neplanuota vada – stresas ir žmogui, ir gyvūnui. Tiek patinui, tiek patelei ruja sukelia nepageidaujamas pasekmes, o neplanuoti jaunikliai galvos skausmu tampa gyvūno šeimininkui. Apie poveikį bendruomenei kalba skaičiai – viena nesterilizuota patelė ir nekastruotas patinas ir jų vados bendroje sumoje per 3 metus gali atsivesti iki 512 jaunikių.

 

„Mūsų komandoje dirba patyrę veterinarai, kurie kastracijos ir sterilizacijos procedūras atlieka daug metų. Kaimo gyventojai tai pastebi, giria specialistų profesionalumą. Tikimės, kad šiuo projektu paskatinsime šunų šeimininkus rūpintis savo augintiniais ir toliau. Ypač džiaugiamės, kai gyvūnus atveža visa šeima. Tinkamas pavyzdys padeda ugdyti vaikų atsakomybę už savo keturkojus dabar ir ateityje“, – teigia LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.

 

Projekto komanda jau aplankė Krakes, Ažytėnus, Pajieslį ir Meironiškius. Liepos ir rugpjūčio mėnesį mobili veterinarijos klinika vyks į kitus Krakių seniūnijos kaimus, tad gyventojai raginami paskambinti telefonu +370 681 40309 ir užregistruoti augintinį veterinarinėms procedūroms. Šunų savininkams penkios šuns gerovę ir sveikatą užtikrinančios paslaugos kainuos tik 5 eur.

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais, 10-18 val. šeštadieniais, 11-16 val.

 

 

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje