Lietuvos jūrų muziejus kviečia minėti Pingvinų dieną: o kaip šie gyvūnai ten gyvena iš tikrųjų?

Vienas iš Lietuvoje veikiančių zoologijos sodų  – Lietuvos jūrų muziejus balandžio 26 kviečia minėti Pingvinų dieną. Kaip visuomet, zoologijos sodas pasakys daug gražių faktų apie šiuos nuostabius  gyvūnus – pingvinus. Tačiau mes norime pasakyti faktus apie pingvinus, kuriuos nelaisvėje žmonių pramogai laiko šis zoologijos sodas ir kurių visuomenei jie niekuomet nepasakys.

Save „gamtosaugine“ prisistatančioje, Kultūros ministerijai priklausančioje valstybinėje įstaigoje vyksta ne tik delfinų dauginimas žmonių pramogai, tačiau ir pingvinų.

Remiantis Lietuvos jūrų muziejaus pateikta statistika, šiuo metu jame laikoma 18 pingvinų.

  1. Beveik keturis dešimtmečius jis daugino pingvinus dirbtiniu būdu, nes natūraliai jiems gimti skurdžiomis nelaisvės sąlygomis yra neįmanoma. Pingvinukai gimdavo per anksti, per silpni patiems išsiristi iš kiaušinių, vos gimę buvo talpinami į inkubatorius dirbtiniam auginimui ir maitinimui. Normaliomis, gyvūnų fiziologiją atitinkančiomis sąlygomis to neprireiktų. Tėvai pingvinai vaikus augina patys.
  2. Visi čia veisiami pingvinai yra hibridai. Nors Lietuvos jūrų muziejus prisistato save kaip nykstančių rūšių „išsaugojimo“ vieta, tačiau vykdoma laukinių gyvūnų dauginimo veikla neturi nieko bendro su atsakingu rūšių veisimu ir genetikos išsaugojimu.
  3. Lietuvos jūrų muziejus slepia skaičius, kiek iš tikrųjų pingvinų nugaišo per visą jų laikymo ir dauginimo eksperimentų laikotarpį ir jokios statistikos neteikia. Viešuose įrašuose jie pasakoja, kad pvz. 2006 m. iš 10 padėtų kiaušinių gyvi likę tik 5, o du iš jų nesivysto. 2007 m. gimė 5 pingvinai, nors oficialioje statistikoje pateikia tik tris. 2009 m. iš dešimties kiaušinių visi buvo negyvi.
  4. Po nevykusių eksperimentų, 12 pingvinų atsivežė iš kitų panašių zoologijos sodų. Didžioji dalis pingvinų atkeliavo iš – Wingham Wildlife Park – JK esančio zoologijos sodo, kuriam kraujomaiša išveistus baltuosius tigrus nelegaliai pardavė Klaipėdos zoologijos sodas. Dabar dar 12 jokios genetinės vertės neturinčių individų bus išnaudojami tolesniems šios laukinių gyvūnų daugyklos eksperimentams.
  5. Lietuvos jūrų muziejus pingvinus daugina ne dėl jų „išsaugojimo“, bet vien tik dėl žmonių pramogos, nes, pasak pačio muziejaus „pingvinai yra vieni patraukliausių Lietuvos jūrų muziejaus gyventojų“. Dėl savo įspūdingos išvaizdos ir jokių gamtosauginių vertybių neturinčios įstaigos atstovų užgaidų, kartu su kitais ten dauginamais jūrų žinduoliais, šie gyvūnai yra pasmerkti gyventi skurdžiomis nelaisvės sąlygomis, kad kurtų pramogą lankytojams.

Zoologijos sodų praktika eksponuoti laukinius gyvūnus narvuose žmonių pramogai yra pasenusi ir turi būti sustabdyta.

Pasirašyk manifestą #LietuvaBeZoo >>>

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje