LGTAO prašo pagalbos: meškutėms reikia maisto

Tik prieš mėnesį trims rudusioms meškoms sėkmingai suradusi prieglobstį Belgijoje, LGTAO pradėjo naujas derybas dėl kitų nelaisvėje Lietuvoje laikomų meškučių.

Šį kartą LGTAO užmezgė bendradarbiavimą su „VIP“ cirko (dar žinomo „Ažuolyno meškučių cirko“ vardu) savininku N. Zobovu ir tariasi dėl dviejų jo žinioje esančių meškučių perkėlimo į meškų rezervatus Europoje.

Meškučių maitinimas

Kol LGTAO kolegos iš tarptautinių laukinių gyvūnų apsaugos organizacijos intensyviai ieško cirko meškutėms vietos, LGTAO susitarė su savininku iki išvežimo leisti pasirūpinti visaverte meškučių mityba. LGTAO kas savaitę vyksta aplankyti meškučių, nuveža maisto, įvertina jų būklę.

Kaip teigia LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė, nepaisant gerų ketinimų, perkėlimo operacijos laukiniams gyvūnams visuomet sukelia nemažai streso. „Iki šiol šių meškučių gyvenimo sąlygos buvo ganėtinai skurdžios, todėl mes norime būti tikri, kad suradus meškutėms vietą rezervatuose, jos bus tinkamos sveikatos keliauti. Pilnavertis meškų racionui būdingas maistas leis joms sustiprėti, užsiauginti storesnį kailį ir tinkamai pasiruošti pervežimui, sėkmingai adaptacijai naujoje aplinkoje“, – sakė organizacijos atstovė.

Visuomenės pagalba

Maistas meškutėms, jog jos būtų sveikos ir sočios, turi būti tiekiamas reguliariai, o dviem meškutėms dienai išmaitinti reikia 24 eurų. LGTAO kreipiasi į visuomenę pagalbos ir prašo įmonių, ūkininkų ir gerų žmonių paramos. Abiejų meškučių vienos dienos racionas žiemą apima:

  • 4kg žalios mėsos (jautienos, vištienos)
  • 4kg vaisių (obuolių, kriaušių)
  • 4kg morkų
  • 3kg salotų (kiniško kopūsto)
  • 0,5kg žuvies (upėtakio, skumbrės, žuvies taukų)
  • 0,4kg razinų
  • 1,5kg riešutų
  • 4 riekės duonos su medumi

Būdai paremti

Galintys padėti maisto produktais rašykite info@gyvunuapsauga.lt arba tel. 865111666.

Finansinę paramą galima pervesti tiesiogiai į sąskaitą Nr. LT027300010130402164, „Swedbank“ (Paramos gavėjas – VšĮ „Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija“).

Žmonių finansinė parama arba parama maistu labai svarbi ir reikalinga dabar, kai reikia pasirūpinti meškučių mityba, ir jau planuojant jų perkėlimą artimiausiu metu.

Nuoširdžiai dėkojame!

Nuotraukų nuosavybė: kadrai iš video.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje