Krakių seniūnijos gyventojų augintiniams – tik 5 eurus kainuojančios veterinarinės procedūros

Visą vasarą Krakių seniūnijos gyventojai galės pasinaudoti specialiai jiems sukurtu projektu. Nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (toliau – LGTAO) kartu su partneriais kviečia Krakių seniūnijos gyventojus pasirūpinti savo šunų veterinarine priežiūra tik už 5 eurus.

Birželio ir rugpjūčio mėnesiais pirmiesiems 300 šunų bus atliktos net penkios veterinarinės procedūros: veterinarijos gydytojo apžiūra ir nemokama konsultacija, patinų kastracija ir patelių sterilizacija, vakcinacija nuo pasiutligės, ženklinimas mikroschema ir nemokama registracija Gyvūnų augintinių registre, taip pat vaistai nuo išorės ir vidaus parazitų (blusų, kirmėlių). Gyventojams šios penkios paslaugos kainos tik 5 eurus.

Šioje gyvūnų gerovę skatinančioje iniciatyvoje dalyvauja patyrusi specialistų komanda, iš jų – du veterinarijos gydytojai. Jie kiekvieną savaitę antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais įvairiose Krakių seniūnijos gyvenvietėse lankys gyventojus su mobilia veterinarijos klinika, taigi visos procedūros šunims bus atliekamos vietoje. Gyventojams, norintiems pasinaudoti šia galimybe, tereikia paskambinti telefonu +370 681 40309 ir iš anksto užregistruoti savo augintinį veterinarinėms procedūroms.

Šį projektą Kėdainių rajono savivaldybėje LGTAO organizuoja jau antrus metus iš eilės. Pernai veterinarinės priežiūros paslaugomis galėjo pasinaudoti Josvainių seniūnijos gyventojai. Tąkart buvo suteikta daugiau kaip 300 procedūrų šunims.

Praėjusių metų projekto sėkmė parodė, kad Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai vis atsakingiau žiūri į savo augintinius. Jie ne tik skuba pasinaudoti projekte numatytomis paslaugomis už minimalią kainą, bet ir domisi kastracijos, vakcinacijos ir ženklinimo nauda apskritai, klausinėja, kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniais. Veterinarų komanda nemokamai konsultuos gyventojus iš šį kartą“, – teigia LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.

Nerimaujančius dėl gyvūno kastracijos ar sterilizacijos, ramina antrus metus projekte dalyvaujanti veterinarijos gydytoja Renata Šileikienė.

„Galiu užtikrinti, kad gyvūno kastracija ir sterilizacija yra humaniškiausias ir saugiausias būdas norint išvengti nepageidaujamų palikuonių. Gyvūnas po šios procedūros atsistato labai greitai, o šeimininkai bus apsaugoti nuo rūpesčių, kuriuos sukeltų rūpinimasis augintinio mažyliais“, – teigia gydytoja veterinarė R. Šilkaitienė.

Gyventojų aktyvumas ir įsitraukimas svarbus ne tik dėl pačios augintinio veterinarinės priežiūros užtikrinimo būtinybės ir dėl to, kad tai padeda Kėdainių rajono savivaldybėje mažinti nužudomų, į prieglaudas atiduodamų jauniklių, taip pat pasiklydusių gyvūnų skaičių. Ne mažiau svarbu ir tai, kad LGTAO, skatindami gyventojus užtikrinti savo augintiniams veterinarinę priežiūrą, padengia gyventojams didžiąją dalį gyvūno priežiūros kaštų.

„Galimybė pasirūpinti augintiniu už simbolinę kainą yra didelė parama skurdžiau besilaikantiems gyventojams, kurie patys vieni neišgalėtų to padaryti. Na, o vykdami su mobilia veterinarijos klinika pas gyventojus, atveriame galimybes tiems žmonėms, kurie neturi transporto priemonėmis, ar patys susiduria su sveikatos problemomis“, – projekto visapuse nauda kviečia pasinaudoti LGTAO vadovė B. Kymantaitė.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje