Kauno savivaldybė leidžia „Nuarui“ pelnytis iš pasiklydusių gyvūnų

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis sulaukė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) dėmesio – gyvūnų sergėtojai prašo užkirsti kelią verslininkams, besipelnantiems iš pasimetusių augintinių globos.

Kreipimąsi į merą LGTAO pateikė iš gyventojų gavę informacijos, kad UAB „Nuaras“, pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybe teikianti viešąsias paslaugas, piktnaudžiauja savo turima sutartimi ir iš gyventojų už jų laikinai globojamus gyvūnus reikalauja neteisėto atlygio.

Kauno miesto gyventojo skundą dėl „Nuaro“ veiklos gavo ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Ji nagrinėjo atvejį, kai „Nuaras“ už vienos valandos trukmės paklydusio šuns priežiūrą šeimininko pareikalavo susimokėti 50 eurų. Įmonės atstovai paaiškino paslaugas teikiantys pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybės administracija, o sąskaitas už šias paslaugas išrašantys pagal savo individualius įkainius.

Remiantis su savivaldybe sudaryta sutartimi „Nuaras“ yra įpareigotas taikyti vos 2,18 euro už vieno gyvūno laikymą vieną parą.

LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė teigimu, organizacijos surinkta informacija leidžia matyti, kad tokių „Nuaro“ piktnaudžiavimo atvejų Kauno mieste įvyko ne vienas.

LGTAO paragino merą V. Matijošaitį atkreipti dėmesį, kad augintinių šeimininkams nesumokėjus „Nuarui“, gyvūnas yra negrąžinamas namo ir yra priverstas toliau likti gyvūnų prieglaudoje, kur jam kyla papildomas stresas, o savininkas yra priverstas mokėti už papildomas dienas laikant gyvūną prieglaudoje.

„Mes sutinkame, jog už augintiniui suteiktą laikinąją globą šeimininkai privalo atsilyginti, tačiau ši suma turi būti pagrįsta“, – teigia B. Kymantaitė.

Tuo tarpu Kauno miesto savivaldybės administracija nuo visuomenės nuslepia faktą, kad tuo atveju, jeigu paklydusio savininkas atsirastų, jis „Nuarui“ privalo sumokėti ne pagal su Savivaldybe pasirašytos sutarties įkainius, o pagal „Nuaro“ privačios veiklos įkainius.

„Tokiu būdu yra apgaudinėjami Kauno miesto gyventojai. Jiems paslauga yra suteikiama nepriklausomai nuo jų norų – juk dėl paslaugos įsigijimo jie neturi galimybės apsispręsti. Šie požymiai būdingi viešosioms paslaugoms, o už viešąsias paslaugas negali būti imamas mokestis pagal individualios verslo įmonės įkainius“, – situaciją komentavo LGTAO vadovė.

Susijusios naujienos: Nepavydėtina situacija: aklą šunį iš „Nuaro“ kaunietis atsiėmė tik sumokėjęs išpirką 

Nuotraukos nuosavybė priklauso:  ADD iš Pixabay 

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje