Gyvūnų gerovė kaimuose: partnerių apsilankymas

Veterinarinės priežiūros projektui Lietuvos kaimuose šiemet artėjant link pabaigos, mus aplankė šio projekto rėmėjo – šunų gerovės organizacijos „Dogs Trust“ iš Jungtinės Karalystės atstovai. Teigiamai įvertinę projekto eigą, kolegos iš užsienio susitiko ir su valstybinėmis institucijomis.

Viena didžiausių šunų gerovės organizacijų Jungtinėje Karalystėje jau daug metų prisideda prie mūsų projektų siekiant užtikrinti šunų gerovę Lietuvoje. Šiuo vizitu šunų gerovės ekspertai siekė ne tik susipažinti su veterinarinės priežiūros projekto rezultatais, mobilios veterinarijos klinikos komanda, bet ir susitikti su Kėdainių rajono savivaldybės administracija, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais.

Susitikime su Kėdainių rajono savivaldybės meru ir administracijos direktoriumi, svečiai iš „Dogs Trust“ domėjosi gyvūnų laikymo sąlygomis bei privalomu augintinių ženklinimu Kėdainių rajone, dalinosi gerąja kitų užsienio šalių patirtimi ir akcentavo veterinarinės priežiūros projekto būtinybę.

Lankydamiesi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje, ekspertai iš „Dogs Trust“ labiausiai gilinosi į problemas susijusias su šunų laikymu Lietuvoje, didelį benamių šunų skaičius prieglaudose ir to priežastis, taip pat diskutavo apie humaniškų prevencinių priemonių įgyvendinimą bei tolesnį institucijų bendradarbiavimą su mūsų organizacija.

Bendromis mūsų ir „Dogs Trust“ pastangomis veterinarinės priežiūros projektas Kėdainių rajono gyvenvietėse vyksta jau antrus metus. Juo siekiama paraginti kaimo gyventojus pasirūpinti savo šunų veterinarine priežiūra dabar ir ateityje. Šių metų tikslas – pasirūpinti daugiau nei 300 šunų per 4 mėnesius – jau beveik pasiektas. Daugiau apie projektą skaitykite čia.

 

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje