Daugiau nei 1 mln. europiečių balsų žiaurumui sustabdyti

KIEKVIENAS METAIS MAŽIAUSIAI 1 MILIJARDAS GYVŲ PAUKŠČIŲ IR 37 MILIJONAI GYVŲ KARVIŲ, KIAULIŲ, AVIŲ, OŽKŲ IR ARKLIŲ YRA TRANPORTUOJAMI EUROPOS SĄJUNGOJE IR VEŽAMI Į TREČIĄSIAS ŠALIS.

Daugiau nei vienas milijonas Europos piliečių pasisakė už tai, kad būtų pakeistos ūkinių gyvūnų transportavimo sąlygos. Gyvūnų teises ginančios organizacijos „Eurogroup for Animals“ kampanija #StopTheTrucks, kurioje dalyvavo ir Lietuvos piliečiai, sulaukė didelio palaikymo visoje Europoje ir viršijo organizatorių lūkesčius – milijonai žmonių pasisakė už tai, kad būtų sutrumpintas ūkinių gyvūnų gabenimo laikas ir pagerintos sąlygos.

Ši kampanija buvo pradėta netrukus po to, kai buvo atliktas Eurobarometro tyrimas, kuris parodė, kad net 94 proc. Europos gyventojų yra svarbi ūkinių gyvūnų gerovė. Šios piliečių nuomonės ir mokslinių įrodymų nepakako, jog Europos Sąjungos dokumentas, reglamentuojantis ūkinių gyvūnų transportavimą (2004 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1/2005 „Dėl gyvūnų apsaugos juos vežant ir atliekant susijusias operacijas“) būtų pakeistas, todėl „Eurogroup for Animals“ inicijavo kampaniją #StopTheTrucks ir užsibrėžė surinkti 1 mln. balsų.

Ši kampanija atskleidė daugybę dabartiniame reglamente esančių trūkumų, kurie reiškia, kad ūkiniai gyvūnai transportavimo metu yra neapsaugoti, kenčia ir miršta. Gyvūnų teises ginantys aktyvistai surinko įrodymus ir pateikė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, jog šiuo metu tinkamai nesilaikoma dabar galiojančio reglamento nuostatų Turkijoje, Vidurio rytų, taip pat Šiaurės Afrikos šalyse. Šios kampanijos kontekste atliktas tyrimas parodė ir tai, kad iš Lietuvos išvežami ūkiniai gyvūnai yra tarp tų, kurie patiria šiurpias kančias.

Surinkti daugiau nei 1 milijonas europiečių, tarp jų ir daugiau nei 6 tūkst. lietuvių, balsų bus perduoti EU sprendimus priimantiems politikams. „Eurogroup for Animals“ tiki, kad šių balsų EU atsakingi politikai negalės daugiau ignoruoti ir bus priversti sumažinti transportavimo valandas, o ilgainiui ir visai uždrausti gyvų ūkinių gyvūnų transportavimą.

Daugiau informacijos apie kampaniją #StopTheTrucks lietuvių kalba rasite čia.

Nuotraukos nuosavybė: „StopTheTrucks“

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje