Cirko meškučių atvejis: „Niekas neturėtų gyventi narve“

Metų pradžioje pradėjusi derybas dėl „VIP“ cirko (dar žinomo „Ažuolyno meškučių cirko“ vardu) meškučių perkėlimo į meškų rezervatus Europoje, LGTAO kreipėsi į gyventojus ir įmones pagalbos padėti maistu ir finansine parama. Lėšos renkamos visavertei meškučių mitybai užtikrinti, kol LGTAO kolegos iš tarptautinių laukinių gyvūnų apsaugos organizacijos suras cirko meškutėms vietą meškų rezervate (daugiau apie projektą skaitykite čia).

Bet kokia parama yra daug

Įmonės „Menai Renginiai“ vadovė Erika Purauskytė

Įmonė „Menai Renginiai“ buvo viena iš pirmųjų įmonių, kuri nedelsdama sureagavo į LGTAO pagalbos prašymą padėti meškutėms Vipui ir Kvinai. „Nepritariu jokių gyvūnų išnaudojimui. Niekas neturėtų gyventi narve. Niekas neturėtų būti mušamas, kankinamas dėl kitų malonumo. Nei žmogus, nei gyvūnas. Ir jei galiu prisidėti prie to, kad smurto, išnaudojimo būtų kuo mažiau, visada stengiuosi tai padaryti. Mažiausia, kuo galiu prisidėti – tai finansiškai. Nes žinau, kad ir nedidelė paaukota suma tokiais atvejais yra daug. Nemanykite, kad tie keli eurai nieko nepakeis. Jie tikrai keičia. Todėl su savo įmone „Menai Renginiai“ nuolat remiame tokias iniciatyvas – prisidėjome ir prie šios“, – teigia įmonės vadovė Erika Purauskytė. Renginių režisierė džiaugiasi, kad žmonės jautriai sureagavo į žinią apie netinkamomis sąlygomis laikomas meškutes. Erika prisimena, kad visuomenė aktyviai reiškė pasipiktinimą socialiniuose tinkluose, boikotavo cirko pasirodymus. „Tačiau išblėsus žiniasklaidos ir visų mūsų susidomėjimui šia istorija, ji visgi nesibaigė. „Netekusios darbo“ meškutės neteko ir maisto šaltinio, „nebedirbdamos“ pasirodymuose jos ištisas dienas lieka uždarytos narvuose. Todėl noriu pakviesti visus nepamiršti meškučių ir padėti joms, kol joms bus surasta vieta meškų rezervate,” – aukoti toliau ragina Erika.

 

Maistas, kurio trūksta

Maistas meškutėms, jog jos būtų sveikos ir sočios, turi būti tiekiamas reguliariai, o dviem meškutėms dienai išmaitinti reikia 24 eurų. LGTAO toliau prašo įmonių, ūkininkų ir gerų žmonių paramos. Abiejų meškučių racionui žiemą užtikrinti trūksta:

  • vaisių (obuolių ir kriaušių)
  • daržovių (morkų ir kiniško kopūsto)
  • žuvies (upėtakio ir žuvies taukų)
  • riešutų

Būdai paremti

Galintys padėti maisto produktais rašykite info@gyvunuapsauga.lt arba tel. 865111666. Finansinę paramą galima pervesti tiesiogiai į sąskaitą Nr. LT027300010130402164, „Swedbank“ (Paramos gavėjas – VšĮ „Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija“).

Žmonių finansinė parama arba parama maistu labai svarbi ir reikalinga dabar, kai reikia pasirūpinti meškučių mityba, ir jau planuojant jų perkėlimą artimiausiu metu.

Nuotraukų nuosavybė: kadrai iš video ir asmeninio Erikos archyvo.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje