GO’peracija #011: Rudieji lokiai Bigas, Balu ir Tedė daugiau nebus lankytojų pramogos objektais

2020 m. liepos 25 d. trys rudieji lokiai, laikyti kaip Joniškio rajone esančios pakelės kavinės „Plūgo broliai“ lankytojų pritraukimo ir pramogos objektai, iškeliavo į „Abrucio“ nacionalinį parką Italijoje, kur galės toliau gyventi pagal jų rūšiai reikalingas gyvenimo sąlygas. Lokius konfiskavo atsakingos institucijos – bendradarbiaujant su mūsų organizacija ir tarptautinės organizacijos „Moon bear rescue“ veterinarijos specialistais buvo nustata, kad daugiau kaip dešimtmetį prie kavinės laikyti gyvūnai net nebuvo paženklinti mikroschemomis.

Rudieji lokiai daugiau kaip dešimt metų gyveno sąlygomis, kurios neatitiko net minimalių reikalavimų. Gyvūnai buvo šeriami ne lokiams būdingu racionu, o kavinės maisto atliekomis. Vienas iš lokių turėjo pernelyg didelį riebalinį sluoksnį, kas dažnai nutinka, kai laukinis gyvūnas yra maitinamas jam netinkamu maistu bei negauna galimybės užsiimti lokiams įprastu judėjimu.

Tik lokiams išvykus iš Joniškio, „Abrucio“ parke jų laukė specialistų komanda, pasiruošusi padėti atsigauti ir adaptuotis dar šiems gyvūnams nematytoje gamtinėje aplinkoje. Nuo pirmos atvykimo dienos restorano maisto atliekų „dietą“ pakeitė lokiams skirtas pilnavertis racionas. „Buvo be galo jaudinančios akimirkos stebint kaip dešimtmečius ant betono ir metalinių grotų praleidę laukiniai gyvūnai pirmą kartą žengia žalia žole, pirmąsias dienas maudosi tvenkinyje ir po porcijos sočių pietų, ilsisi parko medžių pavėsyje“, – pasakojo naujasis lokių prižiūrėtojas.

Imkimės veiksmų kartu

Lietuvoje skurdžiomis sąlygomis laikomų laukinių gyvūnų perkėlimui į jiems gyvybiškai svarbią aplinką, sukurtą rezervatuose, yra itin svarbi specialistų komanda ir finansiniai resursai. Mūsų vykdomose gyvūnų gelbėjimo operacijose žmogiškieji ir finansiniai resursai naudojami:

  • Paruošiamiesiems darbams – konfiskavimo teisinės procedūros, dokumentų tvarkymas, maršrutų sudarymas, specialistų dalyvavimo planavimas, bilietų, apgyvendinimo, transporto užsakymas;
  • Perkėlimo operacijos įgyvendinimui – specialistų darbo priemonės, jų dalyvavimas, medikamentai, techninė pagalba, transporto priemonė, kuras bei vairuotojai.

Vieno lokio gelbėjimo operacija, pasiruošimas jai ir gyvūno perkėlimas vidutiniškai kainuoja 6000 – 7000 Eur.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje