GO’peracija #013: padėkime Martai ir draugams pamatyti dienos šviesą

Jau sėkmingai įvykdėme #012 laukinių gyvūnų gelbėjimo operacijų. Metas mūsų GO’peracijai #013!

12 metų – tiek laiko neteisėtai įkalinta beždžionėlė Marta nematė dienos šviesos. Marta gyvena dirbtinėse „džiunglėse” po stiklo gaubtu, o draugiją jai palaiko tik pliušinis varliukas. 

Marta – žalioji markata, sociali ir inteligentiška būtybė. Natūraliai markatos linksminasi Afrikos džiunglėse, į pietus nuo Sacharos, jų gyvenamos vietovės apima tropinius miškus, taip pat savanas. Markatos – grupiniai gyvūnai, drauge su gentainiais įprastai gyvenantys 7-80 beždžionėlių dydžio grupėse. Grupėse markatos bendrauja, kasosi ir gyvena pagal savo socialinės hierarchijos taisykles. Tačiau Marta nežino ką tai reiškia, nes tyliai kenčia vienatvę stiklo narve Lietuvoje, Šiauliuose.

Martą pro stiklą nuolat stebi smalsios lankytojų akys, nuo kurių ji neturi vietos pasislėpti savo ankštame mediniame namelyje. Vietoje raminančių gamtos garsų ją kasdien supa šaižūs gretimuose terariumuose laikomų paukščių klyksmai.

Lietuvoje laikant gyvūnus nelaisvėje nurodoma atsižvelgti į rūšių biologinius poreikius ir rūšiai būdingą socialinį jautrumą. Gyvūnai neturi patirti skausmo, streso, nepatogumų, be to – turi būti atsižvelgiama į natūralius kiekvienos rūšies gyvybinius ciklus. Deja, beždžionėle Marta neįtikėtinai nutolusi nuo sąlygų, kurių jį nusipelno gamtoje. 

Tačiau ne viskas prarasta – drauge mes galime išgelbėti Martą!

Su Martos laikytojais mums pavyko sutarti dėl gyvūno perkėlimo, o jai vietą suteikti sutiko laukinių gyvūnų centras Belgijoje. Kartu su Marta iškeliautų ir kiti du likimo draugai – ankštame terariume laikomi kaimaniniai krokodilai.

 Šių gyvūnų perkėlimo operacijai mums reikia 3100 eurų, kurie bus skirti:

  • Būtinų veterinarinių paslaugų organizavimui – gyvūnų ženklinimui, vakcinacijai,  ir kitoms būtinoms veterinarinėms procedūroms;
  • Specialistų iš Belgijos atvykimui ir gyvūnų transportavimui.
  • Dokumentų tvarkymo išlaidoms.

Surinkus reikiamą sumą, Marta ir krokodiliukai galės susipažinti su kitais savo rūšių atstovais, įkvėpti gryno oro ir jų jau niekada nebekankins šaižūs klyksmai, žmonių žvilgsniai ir ankštos stiklo sienos.

Paremk Martos ir krokodilų kelionę į dienos šviesą!

Iki šios dienos surinkta 1390 eurų paramą.

Mūsų šalis laukia pokyčių – prisidėk prie gyvūnų apsaugos Lietuvoje