Klaipėdoje augintinius ženklins pigiau

2015-04-02

Šiandien Klaipėdoje startuoja šunų ir kačių ženklinimo akcija, kurios metu planuojama paženklinti iki 1200 Klaipėdos mieste laikomų gyvūnų augintinių.

Uostamiesčio savivaldybė augintinių savininkus kviečia pasinaudoti mėnesį trunkančia akcija – jos metu kates ir šunis bus galima paženklinti ženkliai pigiau.

Prie akcijos sutiko prisidėti 6 Klaipėdos veterinarijos klinikose dirbantys gydytojai.

Šiuo metu veterinarijos klinikose gyvūno ženklinimas kainuoja apie 45 eurus, o akcijos metu – 17 eurų. Pensininkams taikoma dar ženklesnė nuolaida – su pažymėjimu savo augintinius jie galės paženklinti už 9 eurus.

Gyvūnų globos organzacijos „5 pėdutės“ atstovės Rasos Jautakytės teigimu, ženklinimas poodine mikroschema yra patikimiausias ir greičiausias būdas susigrąžinti dingusį ar pavogtą augintinį.

Net 95 proc. į Klaipėdos prieglaudas patenkančių šunų ir kačių yra nepaženklinti, todėl surasti šeimininkus 90-150 augintinių, kurie uostamiestyje pasiklysta kiekvieną mėnesį, yra labai sudėtinga.

„Gyvūnų prieglaudos ir karantinavimo tarnybos  yra perpildytos benamiais gyvūnais. Jiems kasdien reikia priimti vis naujus augintinius, tad būtina atlaisvinti kuo daugiau narvų. Todėl pasimetusio gyvūno savininkui lieka labai maža tikimybė susigrąžinti augintinį. Praėjus įstatyminiam 14 dienų rasto gyvūno laikymo laikotarpiui, gyvūnas pagal galiojančius įstatymus gali būti numarintas, nes į jo vietą prieglaudai reikės priimti kitą benamį gyvūną”, – sakė Lietuvos gyvūnų teisių organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Nuo 2016 metų pagal Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą visų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) ženklinimas bus privalomas visoje Lietuvoje. Kiekvienas, laikantis augintinį, privalės paženklinti jį mikroschema.

Jei, patikrinus atsakingam pareigūnui, bus nustatyta, kad augintinis neženklintas, savininko bus pareikalauta nedelsiant tai padaryti arba bus skiriama bauda. Tokia tvarka priimta siekiant mažinti benamių gyvūnų prieglaudų poreikį ir išgelbėti kuo daugiau pasiklydusių gyvūnų gyvybių.

Klaipėda yra pirmoji savivaldybė Lietuvoje, kuri praėjusią savaitę panaikino rinkliavą už šunų ir kačių laikymą, siekdami paskatinti kuo daugiau gyventojų suženklinti savo augintinį.

Informaciją apie akciją ir joje dalyvaujančių veterinarijos gydyklų sąrašus gyventojai gali rasti čia>>>