Akcija Vilniuje „Paženklink savo šunį“ tęsiama

2014-09-07

Vilniuje toliau tęsiama akcija „Paženklink savo šunį“ . Nuo spalio 1d. Vilniaus Antakalnio veterinarijos gydykloje iš anksto užsiregistravusieji galės suženklinti savo šunį tik už 30 litų

Akcijos metų suženklintų šunų savininkų duomenys nebus perduodami Vilniaus miesto savivaldybei dėl augintinių registracijos Vilniaus mieste. Pageidaujantys užregistruoti savo augintinį Vilniaus miesto savivaldybėje pagal galiojančią tvarką turės papildomai kreiptis į savivaldybę.

Registruotis dėl  šuns ženklinimo Antakalnio veterinarijos gydykloje, Vilniuje galima jau dabar tel. (8-5) 234 45 22 arba užėjus į Antakalnio veterinarijos gydyklą adresu Antakalnio g. 50, Vilnius. Darbo laikas: I-V 9-20 val.; VI 9-17 val.

„Gyvūnų prieglaudos ir karantinavimo tarnybos  yra perpildytos benamiais gyvūnais, jiems kasdien reikia priimti vis naujus gyvūnus, būtina atlaisvinti kuo daugiau narvų, todėl pasimetusio savininkui lieka labai maža tikimybė susigrąžinti augintinį. Praėjus įstatyminiam 14 dienų rasto gyvūno laikymo laikotarpiui, gyvūnas pagal galiojančius įstatymus gali būti numarintas, nes į jo vietą prieglaudai reikės priimti kitą benamį gyvūną. Todėl kviečiame visus, laikančius augintinius tapti atsakingais savininkais ir suženklinti savo augintinius, nes tik ženklinimas mikroschema yra patikimiausias ir greičiausias būdas susigrąžinti dingusį ar pavogtą augintinį“, – sakė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos direktorė Brigita Kymantaitė.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus per 14 dienų atsiradus pasiklydusio gyvūno savininkas, gyvūnas jam grąžinamas. Savininkas privalo atlyginti išlaikiusiam gyvūną asmeniui ar įstaigai visas gyvūno išlaikymo laikotarpiu patirtas išlaidas. Jeigu per nurodytą laiką gyvūno savininkas nepaaiškėjo, jis netenka nuosavybės teisės į tą gyvūną. Šiuo atveju gyvūnas neatlygintinai tenka jį išlaikiusio asmens ar įstaigos nuosavybėn. Taip pat būtina atsiminti, kad pasiklydusio augintinio susigrąžinimas garantuotas tik tuo atveju, jei augintinis buvo paženklintas mikrochema. Nepaženklinus augintinio mikrochema gali būti sunku ar net neįmanoma teisiškai įrodyti, kad esate būtent to gyvūno savininkas.