Raginame pasirašyti peticiją dėl netinkamo ūkinių gyvūnų transportavimo

2017-01-20

„Gyvūnų teisių gynėjai rado badaujančius gyvūnus, paliktus be vandens

tiesioginiuose saulės spinduliuose visą parą, avis, stovinčias ant

kelionės metu gimusių ir sutryptų mažylių.“

(iš www.stopthetrucks.eu)

Milijonai ūkinių gyvūnų Europoje kenčia dideles kančias transportavimo metu, taip pat ir transportuojant juos iš Lietuvos. Jungiamės į Europoje vykstančią kampaniją StopTheTrucks, kuria siekiama sumažinti ūkinių gyvūnų kančią transportavimo metu.

Jau virš 400 tūkstančių Europos piliečių pasirašė peticiją, prašydami savo šalies Žemės ūkio ministrų paraginti Europos Komisiją neleisti transportuoti gyvų ūkinių gyvūnų ilgiau nei 8 val.

Prašome ir Jus, Lietuvos piliečius, pasirašyti peticiją, kuri pasieks Lietuvos žemės ūkio ministrą 
http://www.stopthetrucks.eu/en/#take-action

Ūkinių gyvūnų tranportavimas gali užtrukti kelias dienas. Šioje priverstinėje kelionėje gyvūnai dehidratuoja, išsenka, patiria sužalojimus, užsikrečia ligomis ir miršta. Tai, kad ūkiniai gyvūnai yra transportuojami nesilaikant minimalių reikalavimų, įrodė gyvūnų teisių organizijos „Eyes on Animals“ ir „TSB/AWF“ tyrimai. Jie atskleidė, kad 70 procentų iš visų patikrintų gyvūnų vilkikų prie Bulgarijos sienos pažeidžia EU reglamentą, kuris turi būti taikomas pervežant ūkinius gyvūnus.

Kartu su kolegomis iš „For Eurogroup animals“, kurie iškėlė peticijos idėją, ir visomis kitomis gyvūnų gerovę ginančiomis organizacijomis siekiame, kad Europos Komisija pakeistų ūkinių gyvūnų transportavimo sąlygas.

Lietuvai iškeltas tikslas – 6211 neabejingų gyventojų parašų. Pirmieji 231 Lietuvos piliečiai jau išreiškė savo poziciją.

Padėkite gyvūnams – pasirašykite ir Jūs!