Meškutė Maša kuriasi naujuose namuose

2012-09-11

Š.m. rugpjūčio 29 d. Kelmės rajone esančiame bare “Kryžbarkas” LR aplinkos ministerijos sprendimu specialistai iš Vokietijos gyvūnų gerovės federacijos perėmė ilgus metus baro teritorijoje varganomis sąlygomis gyvenusią konfiskuotą mešką “Mašą”. “Maša” buvo pervežta į Vokietijoje esantį “Meškų parką”, skirtą reabilituoti skurdžiomis sąlygomis cirkuose, zoologijos soduose ar pas privačius asmenis laikytoms meškoms.

Pasak Vokietijoje “Meškų parke” dirbančių gyvūnų priežiūros ir elgsenos specialistų atvykusi į naujus namus Maša jaučiasi labai gerai. Ji noriai ėda, labai domisi nauja aplinka ir kaiminystėje gyvenančiomis meškomis. Kol kas Maša gyvena viena 50 kv.m. voljere su nameliu, stebimas jos elgesys, sveikata. Po 4 savaičių karantino mašą bus bandoma išleisti į didesnį - 4 000 kv.m. aptvertą plotą. Specialistų teigimu, jei neatsiras nenumatytų sveikatos ar elgsenos problemų, kelių mėnesių bėgyje Mašą bus bandoma po truputį integruoti į kitų meškų gaują. Tada ji galės mėgautis dideliais aptvertais miško plotais, vandens telkiniais, laipioti į medžius ir pati sau rausti guolį žiemos miegui.

 “Meškų parkas” (Anholter Bärenwald ®) yra meškų rezervatas, kur iš skurdžių gyvenimo sąlygų nelaisvėje išgelbėtos meškos gali praleisti likusius metus natūralioje aplinkoje. Čia joms yra sudarytos visos galimybės, kurios laikant nelaisvėje iš jų buvo atimtos. Dauguma išgelbėtų meškų išbuvo nelaisvėje dešimtmečius, yra senos, kenčia dėl gyvenimo skurdžiose sąlygose nelaisvėje atsiradusių sveikatos problemų. “Meškų parke” jų sveikata ir elgesys yra nuolat stebimi. Patyrę veterinarijos gydytojai ir kvalifikuotas personalas kasdien rūpinasi gyvūnų sveikata, tinkama mityba. Ypatingas dėmesys yra skiriamas įvairioms priemonėms gyvūnų aplinkai praturtinti, jų užimtumui, skatinti ir palaikyti gyvūnų fizinius ir protinius gebėjimus.

“Meškų parkas” susideda iš dviejų didelių miškingų korpusų, apsuptų apsauginėmis tvoromis, kurių bendras plotas 2,5 ha. Parko lankytojai gali stebėti gyvūnus jų natūraliose buveinėse, išmokti apie jų poreikius.