LGTAO ir gyventojams susitelkus nemokamai paženklinti ir paskiepyti kunigo augintiniai

2016-04-18

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija supranta, kad įsigaliojus augintinių ženklinimo ir registravimo įstatymui finansinių sunkumų turintiems ir daugiau nei vieną gyvūną laikantiems gyventojams, gali būti sudėtinga jį vykdyti, todėl nuo pat pradžių įsipareigojo rasti būdų padėti. Vakar LGTAO pavyko įgyvendinti neeilinę ženklinimo misiją – ne tik nemokamai paženklinti 26 Babriškių (Varėnos raj.) kunigo Pranciškaus Čivilio augintinius, bet už geraširdžių žmonių paaukotas lėšas juos paskiepyti bei sulašinti vaistus nuo parazitų.

 

Kovo mėnesio viduryje LGTAO pasiekė žinia, kad kunigo Pranciškaus Čivilio globoje gyvena apie 30 pasiklydusių arba kitaip namų netekusių gyvūnų. Ženklinimu ir skiepais organizacija sutiko pasirūpinti nedvejodama ir skyrė 300 eurų paramą. Tačiau apsilankymas vietoje atskleidė, kad gyvūnams būtina ir kita pagalba – tai dar apie 400 eurų kainuojantys skiepai nuo erkių, kirminų ir kitokių gyvūnams pavojų keliančių parazitų.

Trūkstamai 400 eurų paramai surinkti, LGTAO kreipėsi į gyventojus, kurie įkvėpti kunigo Pranciškaus Čivilio gerumo, padėjo reikalingą sumą surinkti per keletą dienų. Gavus vaistus ir „Dariaus veterinarijos gydyklos“ (www.dariausvet.lt) komandai sutikus padėti šioje situacijoje, LGTAO suorganizavo ženklinimą ir būtinus skiepus. Dėkojame visiems, kurie finansiškai padėjo įgyvendinti šią netradicinę misiją.

„Nepaprastai džiaugiamės, jog galėjome padėti kunigui Pranciškui Čiviliui. Vis dėlto, šio gero žmogaus pečių nebūtų užgulusi našta pačiam vienam prižiūrėti tiek daug gyvūnų, jei visi jie būtų buvę paženklinti. Neabejoju, kad dalis jų turėjo šeimininkus ir būtų grįžę į namus, jei jie būtų buvę registruoti. Ženklinimas išvaduoja nuo rūpesčių ir tą, kurio augintinis netyčia pabėga, ir tą, kuris jį suranda“, – teigia LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė, ragindama vis dar dvejojančius ženklinimo ir registravimo nauda nedelsti.

Primename, kad siekdama paskatinti gyventojus ženklinti ir registruoti šunis, kates ir šeškus LGTAO organizuoja nacionalinį projektą www.PazenklinkAugintini.lt Šioje svetainėje augintinių savininkai ras informaciją apie artimiausias pigiau paslaugas teikiančias veterinarijos klinikas, siūlomą pagalbą ir išvažiuojamąsias ženklinimo akcijas rajonuose. Padėkite mums padėti kitiems skirdami paramą mūsų organizacijai. Rekvizitus paramai galite rasti čia:http://gyvunuapsauga.lt/lt/parama/. Iš anksto dėkojame!