Išdalinti apdovanojimai gyvūnų sergėtojams

2016-10-03

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija apdovanojo labiausiai šalies laukinių ir naminių gyvūnų gerovei nusipelniusius asmenis.

Devyni apdovanojimai buvo išdalinti Vilniuje vykusioje Europos gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos konferencijoje.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė, įteikdama simbolinius apdovanojimus, pabrėžė bendradarbiavimo svarbą. „Bendras šių drąsių sprendimų priėmėjų, kruopščių įstatymų įgyvendintojų ir atsakingų žiniasklaidos bei verslo atstovų darbas kuria draugiškesnę gyvūnams Lietuvą”, - kalbėjo B.Kymantaitė.

Apdovanojimas „Už šunims draugišką sostinę” buvo skirtas Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, panaikinusiam mokesčius už gyvūnų registravimą ir laikymą sostinėje panaikinimą, draudimus lankytis su augintiniais sostinės parkuose, taip pat – atidariusiam pirmąjį Lietuvoje šunų paplūdimį.

Europos parlamento narys ir Lietuvos visuomeninio judėjimo „Žmonės už gyvūnus” iniciatorius Petras Auštrevičius apdovanotas už aukštos gyvūnų apsaugos politikos formavimą Lietuvoje ir Europoje.

Už egzotinių laukinių gyvūnų apsaugos iniciatyvas įvertintas Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas. Už parlamentines gyvūnų augintinių apsaugos iniciatyvas apdovanota Seimo narė Orinta Leiputė. Žemės ūkio ministerijos specialistei Kristinai Paliutienei įteiktas apdovanojimas už pastangas ir bendradarbiavimą kuriant gyvūnų augintinių apsaugos įstatymus. Už benamėms katėms draugišką Kauną apdovanotas Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Domas Sirgedas, pasiekęs, kad į savivaldybės biudžetą būtų įtaukti 40 tūkst. eurų benamių kačių populiacijos mažinimo programai.

Už atsakingą visuomenės informavimą apie gyvūnų gerovės problemas apdovanoti žurnalistai Šarūnas Meškys, Mindaugas Sėjūnas ir Virginija Skučaitė.

Komunikacijos agentūra „Publicum” gavo apdovanojimą už darbą skatinant visuomenės paramą gyvūnų apsaugos iniciatyvoms.

Video reportažas apie apdovanojimus: https://youtu.be/S8jIo1gXnoQ.