Europos Komisija pažadėjo persvarstyti galvijų transportavimo sąlygas

2017-09-28

Surinkus daugiau nei vieną milijoną parašų iš ES piliečių, prašančių sustabdyti galvijų transportavimą ilgais atstumais, Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, įtraukė šią opią problemą į svarstytinų klausimų sąrašą.

Už gyvūnų gerovę ir teisies kovojančių organizacijų susivienijimas „Eurogroup for Animals“, kurių nariu yra ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, džiaugiasi, kad šiam klausimui analizuoti buvo sukurta speciali grupė ES veikiančioje Gyvūnų gerovės platformoje. Ši grupė peržiūrės dabartinius galvijų transportavimą reguliuojančius įstatymus, įvertins esamą situaciją ir parengs ilgalaikę strategiją, kaip pakeisti šiuo metu nehumaniškomis sąlygomis gabenamų galvijų sąlygas.

„Eurogroup for Animals“ direktorė Reineke Hameleers, teigia, kad tai, jog Europos Komisija pagaliau pritarė, jog galvijų klausimas turi būti peržiūrėtas, yra tarsi šviesa tunelio gale. „Galvijų transportavimo klausimas yra itin skubus, nes transportuojamų galvijų skaičius sparčiai auga, ir ypač į trečias šalis. Mes nepaprastai džiaugiamės, kad Europos Komisija nusprendė ne tik ieškoti greitų sprendimų, bet ir sukurti ilgalaikę strategiją. Turėsime dirbti kartu, jog tai pavyktų įgyvendinti kuo greičiau“, – teigė „Eurogroup for Animals“ vadovė.

Už gyvūnų gerovę atsakingas Flamandijos ministras Ben Weyts, kuris oficialiai perdavė #StopTheTrucks kampanijos metu surinktus parašus ES komisarui V. Andriukaičiui, pabrėžė, kad ši parašų iniciatyva atskleidė, jog Europos piliečiai yra susirūpinę dėl ilgai trunkančio ūkinių gyvūnų transportavimo. Moksliniai tyrimai rodo, kad ilgos kelionės neigiamai veikia galvijų sveikatą. „Tikiu, jog turi būti kitų būdų, kaip išspręsti šią problemą. Vienas jų galėtų būti tik mėsos produktų ir skerdienos transportavimas“, – savo kalboje minėjo B. Weyts.

Sėkminga #StopTheTrucks akcija džiaugėsi ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė. „Daugiau nei 6 tūkst. lietuvių prisijungė prie iniciatyvos sustabdyti žiaurias galvijų transportavimo sąlygas. Tai itin skaudi problema ne tik visai Europai, bet ir Lietuvai. Šios kampanijos kontekste atliktas tyrimas parodė, kad iš Lietuvos išvežami ūkiniai gyvūnai yra tarp tų, kurie patiria šiurpias kančias. Tikiu, kad komisaras V.Andriukaitis ir kiti ES atsakingi politikai nebegalės daugiau ignoruoti ir bus priversti sumažinti transportavimo valandas“, – teigė gyvūnų teises Lietuvoje ginančios organizacijos vadovė.

BBC neseniai atliktas turimas apie ūkinių gyvūnų transportavimą įskerdimui į Turkiją. Tyrimo metu užfiksuoti ir vežami gyvūnai iš Lietuvos: http://www.bbc.co.uk/programmes/p05gg9kp