Delfino mirtis dėl „bjauraus atsitiktinumo“ Brookfield zoologijos sode

2011-09-20

Jauniausias iš septynių Brookfield zoologijos sodo delfinų mirė pirmadienį, įvykus, zoologijos sodo darbuotojų žodžiais tariant, „bjauriam atsitiktinumui“: mirties priežastis greičiausiai yra kaukolės lūžis susidūrus su kitu delfinu.

Nelaimingas atsitikimas įvyko prieš pat 4 metų amžiaus afalinos Nea pirmos valandos pasirodymą zoologijos sode.

Pačio įvykio niekas nematė, tačiau delfinės dresuotojai išgirdo garsų pokštelėjimą ir šoko į vandenį. Aptikus Nea, paaiškėjo, kad ši į aplinką nebereaguoja, todėl buvo bandyta ją gaivinti. Zoologijos sodo veterinarai į pagalbą atvyko per 10 minučių, tačiau ir jiems nepavyko atgaivinti delfinės.
Preliminarūs gyvūno skrodimo, atlikto vėliau tą pačią dieną, rezultatai atskleidė kaukolės lūžį. Zoologijos sodo ekspertai mano, kad Nea mirtiną sužeidimą patyrė susidūrusi su kitu delfinu, o ne su kietu įtvirtintu objektu, kuris būtų neišvengiamai palikęs įdrėskimų ir nubrozdinimų.
 
 
„Mes ieškojome šių požymių, tačiau nieko neradome,” teigė Bill Zeigler, vyresnysis gyvūnų priežiūros viceprezidentas. „Taigi, kad ir į ką ji atsitrenkė, tai turėjo būti minkštas objektas. Tai negalėjo būti kieta baseino siena. Toks nubrozdinimas būtų matomas.“
 
 
„Penki iš septynių delfinų yra jaunesnio amžiaus,“ teigė Zeigler. „Jie – kaip nerimstančių vaikų pulkelis. Manome, kad jie tiesiog netyčiomis susidūrė.“
 
 
„Nea mirtis pribloškė darbuotojus, kurie ja rūpinosi,“ teigė Rita Stacey, jūros žinduolių prižiūrėtoja.
„Dirbti su Nea buvo nuostabu. Visi, kuriems teko kada nors su ja dirbti, iš karto ją pamildavo. Tai buvo labai linksmas, linkęs bendradarbiauti gyvūnas. Ji buvo nuolat pasiruošusi dirbti ir žaisti su dresuotojais,“ teigė Stacey.
 
 
 
Straipsnis verstas iš Chicago Sun-Times, 2011 m. rugsėjo 5 d.  
http://www.suntimes.com/7490215-417/dolphin-dies-at-brookfield-zoo-after-possible-collision-with-another-dolphin.html