Cirko meškutes pasiekia pirmieji maisto daviniai

2019-01-09

Metų pradžioje pradėjusi derybas dėl „VIP“ cirko (dar žinomo „Ažuolyno meškučių cirko“ vardu) meškučių perkėlimo į meškų rezervatus Europoje, LGTAO sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su cirko savininku N. Zobovu ir reguliariai lanko nelaisvėje laikomas meškutes Vipą ir Kviną (daugiau apie projektą skaitykite čia).

Stiprinama meškučių sveikata

LGTAO pagalbos prašymas buvo išgirstas – gyventojų ir įmonių dėka meškutėms pristatomi pirmieji maisto daviniai, kurie padės joms sustiprėti prieš pervežimą.

 „Meškutės Vipas ir Kvina artėjančius šalčius sutinka gerokai sotesni. Pirmąją savaitę žmonės gausiai aukojo medaus, todėl meškutės dabar jo turi pakankamai. Meškutes lankysime ir toliau, todėl ieškome, kas galėtų paremti maistu meškutes ir kitą savaitę: vėl reikia morkų, obuolių, kiniškų kopūstų, žuvies (upėtakio), žuvies taukų, riešutų ir kriaušių“, - teigia LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.

Primename, kad kol LGTAO kolegos iš tarptautinių laukinių gyvūnų apsaugos organizacijos intensyviai ieško cirko meškutėms vietos, LGTAO susitarė su savininku iki išvežimo pasirūpinti visaverte meškučių mityba. LGTAO kas savaitę vyksta aplankyti meškučių, nuveža maisto, įvertina jų būklę.

Kviečia toliau aukoti

Maistas meškutėms, jog jos būtų sveikos ir sočios, turi būti tiekiamas reguliariai, o dviem meškutėms dienai išmaitinti reikia 24 eurų. LGTAO toliau prašo įmonių, ūkininkų ir gerų žmonių paramos.  Abiejų meškučių racionui žiemą užtikrinti trūksta:

  • vaisių (obuolių ir kriaušių)
  • daržovių (morkų ir kiniško kopūsto)
  • žuvies (upėtakio ir žuvies taukų)
  • riešutų

Būdai paremti

Galintys padėti maisto produktais rašykite info@gyvunuapsauga.lt arba tel. 865111666.

Finansinę paramą galima pervesti tiesiogiai į sąskaitą Nr. LT027300010130402164, „Swedbank“ (Paramos gavėjas - VšĮ „Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija“).

Žmonių finansinė parama arba parama maistu labai svarbi ir reikalinga dabar, kai reikia pasirūpinti meškučių mityba, ir jau planuojant jų perkėlimą artimiausiu metu.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie parėmėte, tarp jų UAB „Menai ir renginiai“ ir paramos iniciatorei Erikai Purauskytei bei „Nuo bulvyčių iki uogyčių“. 

Nuotraukų šaltinis: LGTAO archyvas.