Mažųjų augintinių problemos europiniu lygmeniu bus sprendžiamos Vilniuje

2016-07-15

Rugsėjo pabaigoje į Vilnių iš visos Europos suvažiuos gyvūnų augintinių gerovės politikos formuotojai ir šioje srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai. Jie Europos Komisijos ir Lietuvoje veikiančio visuomeninio judėjimo „Žmonės už gyvūnus“ organizuojamoje Europos gyvūnų augintinių gerovės konferencijoje dalinsis patirtimi ir perspektyvomis, susijusiomis su kačių, šunų ir egzotinių augintinių gerove.

Europos Sąjungos (ES) Sveikatos ir maisto saugumo komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis teigia, kad reikia kartu ieškoti būdų kaip spręsti naminių gyvulių, gyvūnų ir naminių augintinių problemas, kurios visoje ES tampa vis aktualesnės.

„Tai jautri sritis, paliečianti daugelio žmonių jausmus, bet labiausiai skaudinanti tuos, kurie negali patys apsiginti. Žiaurus elgesys su gyvūnais, kankinimai, siaubingos laikymo, transportavimo sąlygos šiandien yra kaip niekada aktualūs.

Vilniuje stovi įspūdingas paminklas skirtas garsiojo daktaro C. Šabado atminimui: daktaras Aiskauda kalbantis su maža mergaite, laikančia rankose mažą kačiuką. Tai jautrus ryšys tarp gydytojo, mažo žmogaus ir jo brangaus augintinio. Būtent iš tokios – jautrumo pozicijos turėtume pradėti spręsti šias problemas.

Todėl šiandien ES ieškome būdų kaip suvaldyti situaciją – be esamų teisės aktų, rengiame Gyvūnų gerovės platformą, kurioje visos suinteresuotos pusės galės ne tik aptarti šią problematiką, bet ir siūlys ir tarsis dėl jos sprendimo būdų. Džiaugiuosi, kad daugybė ekspertų iš visos ES susirenka Vilniuje spręsti šias problemas”, - sakė jis.

Rugsėjo 29-30 dienomis Vilniuje vyksiančios konferencijos metu bus aptarta dabartinė situacija ES ir praktinės aktualijos, susijusios su laikomų gyvūnų augintinių gerove ir jų apsauga, neatsakingo laikymo keliamomis grėsmėmis visuomenės sveikatai ir apsaugai bei patiems gyvūnams.

Visuomeninio judėjimo „Žmonės už gyvūnus” iniciatorius, Europos Parlamento narys ir gyvūnų gerovės intergrupės prie Europos Parlamento viceprezidentas Petras Auštrevičius vienu iš pagrindiniu konferencijos tikslu įvardina gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos visoje Europoje standartų kėlimą.

„Tam pasitarnaus edukacinio pobūdžio konferencijos pranešimai bei geriausių Europos gyvūnų apsaugos specialistų diskusijos apie namuose laikomų augintinių gerovę”, - sakė jis.

Konferencijoje bus aptariamas naujai priimtas ES gyvūnų sveikatos įstatymas, gyvūnų augintinių gerovės tendencijos pasaulyje, privalomas kačių ir šunų ženklinimas bei registracija, gyvūnų gerovės centrų steigimo praktika ES, gyvūnų augintinių gerovės ir veterinarijos mokslo vystymosi tendencijos, egzotinių augintinių gerovė ir neatsakingo jų laikymo keliamos grėsmės visuomenei, verslo tikslais vykdoma šunų ir kačių prekyba internetu bei nelegalios šių gyvūnų prekybos stabdymas ES.

Dalyviams nemokamoje konferencijoje planuoja dalyvauti apie 150 svečių – Europos Komisijos, Lietuvoje ir kitose ES šalyse veikiančių atsakingų institucijų atstovų, veterinarijos gydytojų ir jų organizacijų, Europos gyvūnų gerovės organizacijų ir gyvūnų prieglaudų atstovų, šunų ir kačių veisėjų ir kitų suinteresuotų grupių atstovų.

Registruotis bei peržiūrėti konferencijos programą galima adresu lt.AnimalWelfareConference.eu.