Pavyko atskleisti vieną iš galimų sukčiaujančių gyvūnų veisėjų

2015-03-04

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) po atlikto tyrimo nustatė sukčiaujančią gyvūnų veisėją Prienų rajone, kuri gyventojams parduoda negrynaveislius arba sergančius gyvūnus, kurie po kelių dienų nugaišta. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo šią veisėją įregistruoti veislyną ir nedelsiant suskiepyti šunis Lietuvos veterinarijos gydykloje, kaip tai reikalauja Lietuvos įstatymai. Akto kopija su gyvūnų dokumentais perduota policijai, kur jau pradėtas tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, dokumentų klastojimo bei sukčiavimo pagal LGTAO 2013-01-23 pateiktą pareiškimą.

Kartu su Prienų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba atlikto patikrinimo pas pil.Jūratę Mačiūtienę metu buvo rasti 23 šunys ir 9 vos kelių dienų jaunikliai, didžioji dalis iš jų buvo negrynaveisliai – Vakarų škotijos baltųjų terjero, Maltos bišono, Biglio, Jorkšyro terjero mišrūnai. Tik 2 iš visų 23 gyvūnų turėjo atitinkamus gyvūno sveikatos dokumentus ir buvo skiepyti. Kai kurie gyvūnai turėjo sveikatos pasus, tačiau skiepų galiojimas buvo jau seniai pasibaigęs. Pasuose buvo sudėti skiepų lipdukai su įrašyta data, tačiau be veterinarijos gydytojo duomenų ar spaudo, kaip tai reikalauja Lietuvos įstatymai. Tik keturi gyvūnai turėjo veislės standarto dokumentus. Jie buvo pirkti ne Lietuvoje.

„Šunys, uždaryti patalpoje, buvo laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis, visiškai neatsižvelgiant į jų gerovę ar sveikatą. Patalpoje buvo įsivyravęs stiprus šlapimo kvapas, mėtėsi nešvarūs šunims skirti indai, gyvūnų narvuose buvo po keletą, jie buvo laikomi arba ant popieriaus skaičių arba ant smirdančių skudurų. Kai kuriems šunims laikyti buvo naudojami triušių narvai, kurie buvo sudėti vienas ant kito. Patekus į namą vonioje radome dvi kalytes su vos kelių dienų jaunikliais. Kalytės neturėjo nei veislės standarto dokumentų nei buvo skiepytos“, pasakojo LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.

Apklausta veisėja teigė, kad visus šunis neva skiepija pati, o vakciną ir kai kurių gyvūnų pasuose suklijuotus vakcinos lipdukus perka iš Lenkijos. Veisėja prisipažino veisianti šunis bei parduodanti juos arba pagal skelbimus internete, arba Aleksoto turguje Kaune. Parduodamų šuniukų ji neskiepija. Neseniai su dokumentais įsigytas Akitos, Podhalės aviganių be Cane corso veislės kales veisėja planuoja vesti į parodas ir veisti.

Imtis tyrimo, nustatant sukčiaujančius veisėjus, LGTAO paskatino vis dažnėjantys gyventojų nusiskundimai kai įsigyti „veisliniai“ gyvūnai po kelių dienų mirė nuo išsekimo ar užkrečiamų ligų, arba pirkėjai įsigijo mišrūnus. Šiuo metu pagal gautus nukentėjusiųjų pranešimus ieškoma dar viena sukčiaujanti veisėja, kurios asmenybė jau nustatyta.

Galimai nukentėjusiųjų nuo sukčiaujančių gyvūnų veisėjo organizacija prašo kreiptis el.paštu info@gyvunuapsauga.lt arba tel. 8651 11666.

Visus galinčius prašome paremti nelegalių gyvūnų daugintojų atskleidimo tyrimą.