LGTAO tapo koalicijos „Europa be delfinariumų“ nare

2015-08-26

„Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija“ (toliau – LGTAO) tapo Europoje veikiančios koalicijos „Europa be delfinariumų“ (angl. „Dolphinaria-Free Europe“ ) nare. Kaip šalies, kurioje veikia delfinariumas, atstovai, nuo šiol mes tarptautiniu mastu galime dalintis delfinų laikymo nelaisvėje ir jų išnaudojimo pramogoms patirtimi ir kartu su partneriais siekti, jog ilgainiui Lietuva kartu su kitomis EU valstybės narėmis taptų šalimi be veikiančių delfinariumų. 

Koalicija „Europa be delfinariumų“ buvo suformuota 2015 metų kovo 4 d. Ją sudaro mokslininkai bei gyvūnus laisvėje ginantys profesionalai, kurie atstovauja 20 nevyriausybinių organizacijų iš 10 EU valstybių narių. Koalicija, kurios narys dabar yra ir LGTAO, siekia, kad banginių šeimos gyvūnai būtų apsaugoti gamtoje, kur jiems ir priklauso gyventi, ir nenaudotų jų viešoms pramogoms, pasiplaukiojimams su jais. 

LGTAO aktyviai dalyvauja koalicijos organizuojamuose projektuose ir prašo visų piliečių nesilankyti delfinų laikymo nelaisvėje vietose  ir neskatinti jokios žmogaus pramogos formos su jais. Banginių, delfinų ir jūrų kiaulių (bendrai žinomi kaip banginių šeimos gyvūnų) yra protingi ir socialūs laukiniai gyvūnai, turintys labai specializuotus poreikius. Dėl erdvės ribojimo ir aplinkos praturtinimo jie gali smarkiai kentėti nelaisvėje, atsirasti nenormali elgsena, padidėti agresyvumas. Dėl šių ir kitų priežasčių, šie gyvūnai neturėtų būti laikomi nelaisvėje.

Koalicija stengiasi palaipsniui uždaryti vietas, kuriose yra laikomi delfinai nelaisvėje. Kaip alternatyvų sprendimą, koalicijos steigėjai ir nariai tarptautinė laukinių gyvūnų apsaugos organizacija „Gimę laisvi“ (angl. „Born Free Foundation“) investuoja į studijas, kuriomis siekiama ieškoti galimybių sukurti nelaisvėje laikytų delfinų globos vietą, kurioje būtų siekiama šiuos gyvūnus sėkmingai reabilituoti ir grąžinti į laukinę gamtą.